Det vart uttrykt ønske om at dette treffet skal bli lagt til Mjøsområdet. Mjøsa, som med et areal på 365 kvadratkilometer, er Norges største innsjø Vi har valgt Honne Hotell – Honnevegen 60, 2836 Biri, som møteplass, og for overnatting.
Vi disponerer lokalitetene frå Kristi himmelfartsdag, torsdag 14 mai frå kl. 12.00, og ser fram til og møte dere i resepsjonen, etter hvert som dere kommer fram.
Foreløpige estimat på kostnad; Enkelt rom kr. 6.000,- og Dobbelt rom Kr. 8.500,-.
Med tillegg i pris er det mulig og være over til mandag 18.05.26, og oppleve hvordan vi i Norge feirer vår Nasjonaldag 17 mai. Vi får en TV, i bakgrunn, ved servering av frokost, så litt innblikk i feiringa får vi gjennom denne.
Fredag 15. mai
vil vi kjøre til Nordenden av Mjøsa og besøke Norsk Vegmuseum https://vegmuseum.no/ .
Tar så turen på østsiden av Mjøsa, mot Hamar. Vi besøker bl.a. Ringsaker kirke, en steinkirke, ferdig i midten av 1100-årene, som er viet til Hellig Olav.
Vi får en presentasjon av altertavla, og en liten orgelkonsert. Det kan også bli mulig og krabbe opp i tårnet, for og se på utsikten.
Blir det tid kjører vi videre mot Hamar.
Tar sikte på og være tilbake på Hotellet ved 17. tida.
Lørdag 16. mai
kjører vi langs vestsida av Mjøsa. Gjøvik og Raufoss er aktuelle reisemål.
Søndag 17. mai
kjører vi vanligvis på hjemover. For de som ønsker besøker vi Hamar, og opplever feiringa i byen.